Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Komisia výstavby, územného plánovania a údržba, oprava miestnych komunikácií

Úlohy komisie

• Komisia rieši – dáva odporúčania a zaujíma stanoviská k investičnej výstavbe v obci. Vyjadruje sa povinne  k návrhom na zmenu a doplnenie územného plánu rozvoja obce k ich zmenám a doplnkom.
  • Zaujíma stanoviská na požiadanie starostu obce, vyjadruje sa k návrhom územných rozhodnutí pre rodinné domy, záhrady, chaty, priemyselné stavby a stavby väčšieho rozsahu v katastri obce. Odporúča obecnému zastupiteľstvu a starostovi obce,  ktoré investičné zámery v obci je žiaduce verejne prerokovať s občanmi pred vydaním rozhodnutí obce. Posudzuje individuálne žiadosti občanov v súvislosti s témou komisie.
  • Podieľa sa na spracovaní plánu  rekonštrukcie miestnych komunikácií s postupnosťou ich zaraďovania do ročných rozpočtov obce.
  • Vyjadruje sa na zmenu respektívne doplnenie dopravného značenia miestnych komunikácií, k umiestneniu technických zariadení na spomalenie respektívne meranie rýchlosti – navrhuje dopravné značenie novozriadených úsekov miestnych komunikácií.
  • Posudzuje a kontroluje realizácie projektov počas priebehu aj po ukončení investícií v obci ktoré súvisia s touto komisiou, a informuje obecné zastupiteľstvo a starostu obce.
  • Komisia je poradný, iniciatívny a kontrólny orgán a neprenášajú sa na ňu povinnosti starostu obce a obecného úradu.

zápisnica č. 5.pdf(41.2 kB)zápisnica č. 5.pdf
zápisnica č. 3.pdf(666 kB)zápisnica č. 3.pdf