Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Úvodná stránka obce Chlebnice

vianocnaGula_sviecky.jpg


 

Oravské múzeumVytlačiť
 

Milí milovníci kultúrneho života na Orave,

 

pripomíname vám najbližšie podujatia Oravského múzea.

 

Tento rok oslavujeme 150 rokov od vzniku Múzea Oravského komposesorátu na Oravskom hrade, predchodcu terajšieho Oravského múzea P. O. Hviezdoslava. Pri tejto príležitosti bude v dňoch 16.4.2018 – 30.9.2018 vo Florinovom dome v Dolnom Kubíne sprístupnená verejnosti výstava s názvom 150 rokov Oravského múzea.

Výstava priblíži návštevníkom súčasný stav Oravského múzea P. O. Hviezdoslava a všetkých jeho expozícií. Venuje sa histórii múzea, jeho vzniku a vývoju. Súčasťou výstavy je aj prezentácia bohatého zbierkového fondu podľa jednotlivých vedných odborov. V rámci výsledkov prezentačných foriem činnosti múzea sa návštevníci oboznámia s tradičnými  podujatiami organizovanými pre verejnosť, ako aj s výsledkami významných projektov, či bohatej edičnej činnosti.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 16. 4. 2018 vo výstavných priestoroch Florinovho domu v Dolnom Kubíne.

Výstava potrvá do 30. 9. 2018.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 

Nepríjemnou správou pre tých, ktorí sa rozhodli, že apríl bude mesiacom návštev kultúrnych pamiatok na Orave je to, že naše najznámejšie expozície Oravský hrad (Oravský Podzámok) a Oravská lesná železnica (Oravská Lesná) budú ZATVORENÉ.

V apríli totiž bude v priestoroch týchto expozícií tak, ako každý rok, prebiehať údržba (dôkladné upratovanie, ošetrovanie exponátov, umývanie okien, lakovanie podláh...), ktorá je pri tak veľkých objektoch nevyhnutná.

Oravský hrad opäť otvorí svoje brány počas Thurzových slávností (28.-29.4.2018), o ktorých Vás ešte budeme informovať.


 
 
ÚvodÚvodná stránka